Birleşik Metal | Ekibimiz
Ekibimiz
Birleşik Metal | İsmail DEMİRKAYA

Yönetim Kurulu Başkanı

İsmail DEMİRKAYA

Metalurji Yüksek Mühendisi

ismaildemirkaya@birlesikmetal.com.tr

İlk ve orta öğrenimini Üsküdar’da tamamladıktan sonra İTÜ Metalurji Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun olmuştur. 1996 yılında İTÜ'de yüksek lisansını tamamlamıştır. Türkiye’de ilk defa stronsiyum ve baryum ile ilgili akademik çalışmalar yapmış bu çalışmalar uluslararası literatürlerde yayınlanmıştır. Daha sonra Türkiye’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde özel sektörde çalışmıştır. Isıl işlem sektröründeki çalışma hayatında,Türkiye'de ilk defa kriyojenik prosesi - ülke sanayisi için- uygulamış ve ülkedeki metal sektörüne kazandırmıştır. 2002 Kasım ayında Birleşik Metal’i, 2007 yılında Varzene Metal’i ve yine aynı yıl Amerika Birleşik Devletlerin’de özel çelikler konusunda bir firma kurmuştur.Birleşik Metal i sektörde vergi ödülleri alan ve ortadoğunun en büyük özel çelik servis merkezi yaparak, uluslararası tanınan bir firma durumuna getirmiştir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Birleşik Metal | Gökay DEMİRKAYA

Yönetim Kurulu Üyesi

Gökay DEMİRKAYA

gokaydemirkaya@birlesikmetal.com.tr

İlköğrenimini Üsküdar, orta öğrenimini Beşiktaş lisesinde tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Kalıp Teknolojileri bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl başladığı Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirmiştir. Isıl İşlem üzerine Türkiye'de özel sektörde çalışmış ve bu konuda uzmanlaşmıştır. 2002 yılı Kasım ayında Birleşik Metal’in kuruluşunda yer almış, 2011 yılında Dönüşüm Isıl İşlemi kurmuştur.

Birleşik Metal | S. Tolga ŞENGÜL

Dış Ticaret Direktörü

S. Tolga ŞENGÜL

Petrol ve Doğal Gaz Mühendisi

tolgasengul@birlesikmetal.com.tr

İlköğrenimini Suadiye’de tamamlamış, 1989 yılında Cağaloğlu Anadolu Lisesini kazanmıştır. 2001 yılında İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, aynı yıl hazırladığı Türkiye’nin Güneydoğu Sınırlarının Çiziminde Petrol’ün Önemi başlıklı akademik çalışması, bölüm tarihinin ilk sosyo tarihsel çalışması olmuş ve yayınlanmıştır. Öğrenimi ile paralel sürdürdüğü ticaret hayatında ve Karbogaz A.Ş., Exxon Mobil gibi firmalarda edindiği bilgi ve becerileri, 2002 yılında dahil olduğu, yine sektörünün lideri olan bir Dış Ticaret firmasında kullanma şansı bulmuştur. Burada yer aldığı beş sene içerisinde ithalat/ihracat, lojistik operasyon, ithalat finansmanı, satın alma ve pazarlama alanlarında uzmanlaşmış, özellikle pazarlama alanında yapmış olduğu çalışmalar sektörde ilgi görmüş, halen de sektörde aktif olarak kullanılmaktadır. İthalat Müdürü olarak sürdürdüğü görevini 2007 yılında bırakıp, Birleşik Metal ailesine katılmıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Birleşik Metal | Yeliz ÖZCAN ARI

Bölge Satış Müdürü

Yeliz ÖZCAN ARI

yelizozcan@birlesikmetal.com.tr

İlk ve orta öğrenimini Bahçelievler ve Yeşilköy’de tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuş, beş yıl Üretim Planlama üzerine çalışmıştır. 2007 Haziran ayı itibariyle Birleşik Metal’de göreve başlamıştır.

Birleşik Metal | Sevgi BAŞ

Bölge Satış Müdürü

Sevgi BAŞ

Metalurji ve Malzeme Mühendisi

sevgibas@birlesikmetal.com.tr

İlk ve ortaöğrenimini Bursa'da tamamlamıştır. Daha sonra öğrenim hayatına İstanbul’da devam etmiş, İstanbul Üniveristesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yaklaşık 10 yıldır Birleşik Metal’de çalışmakta olup Bölge Satış Müdürü olarak görevine devam etmektedir. İngilizce bilmektedir.

Birleşik Metal | Kadir İnan DEMİRKAYA

İzmir Şube Müdürü

Kadir İnan DEMİRKAYA

kadirdemirkaya@birlesikmetal.com.tr

İlk ve ortaokulu İzmir’de tamamladıktan sonra, İstanbul Üsküdar Cumhuriyet Lisesini bitirmiştir. Askerlik vazifesinin hemen ardından 2006 yılında Birleşik Metal İkitelli şubesinde göreve başlamış, 2007 yılında Birleşik Metal İzmir şubesine geçmiştir. Halen Bölge Müdürü olarak çalışmaktadır.

Birleşik Metal | Samet CESUR

Bursa Şube Müdürü

Samet CESUR

Metalurji ve Malzeme Mühendisi

sametcesur@birlesikmetal.com.tr

1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk ve Ortaöğretimini Üsküdar’da tamamladıktan sonra Ordu Üniversitesi Makine bölümünden 2009 yılında mezun olmuştur. Daha sonra öğrenim hayatına İstanbul’da devam ederek 2015 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılında Satış Mühendisi olarak başladığı Birleşik Metal Bursa şubesinde Şube Müdürü olarak görevine devam etmektedir. 2017 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. İngilizce bilmektedir.

Birleşik Metal | Birdem GÜNEŞ

Takım Çelikleri, Yönetici

Birdem GÜNEŞ

Metalurji ve Malzeme Mühendisi

birdemgunes@birlesikmetal.com.tr

1988 yılında Karadeniz Ereğli’de dünyaya gelmiştir. Orta öğrenimini Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, eğitim hayatına Kocaeli Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde devam ederek 2012 yılında mezun olmuştur. Kariyerine Birleşik Metal’de başlamış ve devam etmektedir. İngilizce bilmektedir.

Birleşik Metal | Mehmet AKYOL

Takım Çelikleri, Yönetici

Mehmet AKYOL

Metalurji ve Malzeme Mühendisi

mehmetakyol@birlesikmetal.com.tr

1990 tarihinde Çanakkale’de doğmuştur. Ortaokul ve lise eğitimini Çanakkale’de tamamlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji Malzeme Mühendisliğinden 2012 yılında mezun olmuştur. 2012 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisansa başlamış değişim programı ile 6 ay Çek Cumhuriyetinde kalmıştır. 2015 yılında Birleşik Metal Ailesine takım çelikleri yöneticisi olarak katılmıştır. İngilizce bilmektedir.

Birleşik Metal | Merve SAÇAN

İhracat Müdürü

Merve SAÇAN

Metalurji ve Malzeme Mühendisi

mervesacan@birlesikmetal.com.tr

1989 yılında İskenderun’da doğmuştur. İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünü başarı ile bitirmiştir. Öğrencilik hayatı boyunca profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Seramik alanında faaliyet gösteren yabancı bir firmada çalıştıktan sonra, 2012 yılında Birleşik Metal bünyesine katılmıştır. İngilizce bilmektedir.

Birleşik Metal | İbrahim DEMİR

Asya ve Rusya, Dış Ticaret, Yönetici, İthalat Müdürü

İbrahim DEMİR

Dış Ticaret

ibrahimdemir@birlesikmetal.com.tr

Ortaokulu Afyon’da tamamladıktan sonra eğitimine Çorlu Lisesi’nde devam etmiş, Moldova Devlet Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur. Üniversite yıllarında Matematik Tarihi ve Gelişimi konusundaki araştırmaları beğeni toplamış, bu araştırmalar Moldova basınında yayınlanmıştır. Okuduğu dönemde Moldova’daki farklı Türk firmalarında dış ticaret personeli olarak görev yapmıştır. Bir süre Türkiye’de turizm sektöründe yer almış, ancak 2012 yılı sonunda Birleşik Metal’ de çalışmaya başlamıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret bölümünde ikinci lisans eğitimini devam ettirmektedir. İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Birleşik Metal | Serkan ULUMAN

Güney Amerika ve İspanya, Dış Ticaret, Yönetici, Portekiz Şb. Müdürü

Serkan ULUMAN

serkanuluman@birlesikmetal.com.tr

Lise öğrenimini İstanbul’da birincilikle bitirmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, son senesini değişim programı kapsamında İspanya’da geçirmiştir. 2014 yılında Marmara Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Para Yönetimi bölümünde yüksek lisans öğrenimine başlamış, halen devam etmektedir. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Birleşik Metal | Selman FINDIKLI

İş Geliştirme ve Yatırımlar, Yönetici

Selman FINDIKLI

Metalurji ve Malzeme Mühendisi

selmanfindikli@birlesikmetal.com.tr

Orta öğrenimini Ziraat Bankası Balıkesir Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi – Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur. Bitirme tezinde döküm kalıp kumlarının modifikasyonu üzerine çalışmıştır. Arkasından yine İstanbul Teknik Üniversitesi ‘nde Cevher Hazırlama Mühendisliği ana bilim dalında yüksek lisansa başlamıştır. Biyobozunur implantlarda nanokompozit kaplamaların geliştirilmesi üzerine çalışmalar yapmaktadır. Lisans ve yüksek lisansta yaptığı çalışmalar uluslararası kongrelerde yayınlanmıştır. 2017 yılında Birleşik Metal ailesine katılmıştır. İngilizce bilmektedir.

Birleşik Metal | Fatih KARAGÖL

Mali İşler Müdürü

Fatih KARAGÖL

fatihkaragol@birlesikmetal.com.tr

Trakya Üniversitesinden mezun olduktan sonra özel sektörde çalışmaya başlamıştır. Ağırlıklı olarak danışmanlık, denetim, tekstil-mağazacılık, makine ve metal sektörlerinde hizmet vermiştir. Mali tablo analizi, denetim, bütçe ve vergi planlaması konularında uzmanlaşmıştır. Muhasebe ve finans alanlarının yanı sıra sistem analistliği yapmış, saha çalışmalarında yer almıştır. 2007 yılında katıldığı Birleşik Metal ailesinde iş hayatını sürdürmektedir. İngilizce bilmektedir. Visual Basic ve SQL Server konularına hakimdir. Yazılım konusunda faaliyet gösteren bir sitede editörlük yapmaktadır.

Birleşik Metal | Deniz YURTTAPAN

Finans, Yönetici

Deniz YURTTAPAN

denizyurttapan@birlesikmetal.com.tr

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’ da tamamlamış, Sakarya Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olduktan sonra Eskişehir Üniversitesi İşletme fakültesini bitirmiştir. SPK ileri düzey 3 Lisansına sahiptir. Ağustos 2008’den bu yana Birleşik Metal’de görev yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Birleşik Metal | Mehmet GELEN

Muhasebe

Mehmet GELEN

İşletme

mehmetgelen@birlesikmetal.com.tr

İlk ve orta öğrenimini İstanbul Kartal’da tamamladıktan sonra, Maltepe Üniversitesi Muhasebe bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. Ardından eğitimine Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde devam etmiş, burayı da 2010 senesinde bitirmiştir. 2012 yılından bu yana Birleşik Metal ailesinde görev almaktadır.

Birleşik Metal | Ramazan TOKMAK

Ramazan TOKMAK

ramazantokmak@birlesikmetal.com.tr

1985 yılında İstanbul’da doğmuş, ilköğrenimini Gebze Kocaeli’de tamamlamıştır. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2012 yılından bu yana Birleşik Metal muhasebe departmanında görev yapmaktadır. Mali müşavirlik stajını da bir taraftan sürdürmektedir. İngilizce bilmektedir.

Birleşik Metal | Yalçın BAĞLAN

Muhasebe, Yönetici

Yalçın BAĞLAN

yalcinbaglan@birlesikmetal.com.tr

1985 yılında İstanbul’da doğmuş, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 2003 – 2011 yılları arasında muhtelif sektörlerde muhasebe sorumlusu olarak çalışmış, 2011 yılında Birleşik Metal’de çalışmaya başlamıştır.

Birleşik Metal | Kübra DEMİRKAYA

Kübra DEMİRKAYA

Basım ve Yayın

kubrademirkaya@birlesikmetal.com.tr

Lise öğrenimini Bilişim Teknolojileri alanında tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Basım ve Yayın bölümünden 2011 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Milliyet Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.’de Grafik Tasarım departmanında görev yapmıştır. İngilizce bilmektedir.

Designed by IDS